Brandon Lee- śmierć na planie filmu


brandon lee historiemarki

Brandon Bruce Lee urodził się 1 lutego 1965 w Oakland w stanie Kalifornia w USA. Brandon Lee był amerykańskim aktor, synem Bruce’a Lee. Rodzina Lee była bardzo zamożna. Brandon był wysoki jak na pół Azjatę, mierzył 185 centymetrów wzrostu.

 

W roku 1965 rodzina Lee przeniosła się do Hongkongu, gdzie Brandon Thomas Lee uczęszczał do szkoły dla mężczyzn La Salle College. Gdy miał osiem lat, mówił płynnie po kantońsku.

W 1973 roku jego ojciec, Bruce Lee zmarł w wieku 32 lat na planie filmu Gra śmierci (Game of Death) z powodu obrzęku mózgu (chociaż wielu z fanów uważa, że wcześniej był systematycznie truty). Po śmierci męża Linda Lee (matka Brandona Lee) przeprowadziła się do Seattle, a potem do Los Angeles.

 

Kariera Brandona Lee

Ukończył Lee Strasberg Academy w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) i Los Angeles (Kalifornia, USA) oraz Emerson College w Bostonie (Massachusetts, USA). Był absolwentem Actors Studio. W wieku ośmiu lat zaczął uczęszczać na lekcje aktorstwa w renomowanej szkole artystycznej Lee Strasberg Academy. Należał do stowarzyszenia artystycznego New American Theatre.

Syn Bruce Lee trenował różne sztuki walki, w szczególności kung-fu. Naukę kontynuował w Chadwick School. Zakończył szkołę średnią Miraleste High School, pomimo tego, że nie był najgrzeczniejszym uczniem w szkole, miał bardzo duże problemy z zachowaniem.

Brandon Lee zagrał łącznie w sześciu filmach. Jego marzeniem było samodzielne zrobienie kariery i podbicie serc fanów, a nie pójście na łatwiznę i robienie kariery na pamięci o jego ojcu Brucie Lee. Brandon Lee był perfekcjonistą, ciągle pracował nad sobą i nad swoimi umiejętnościami, ponieważ dążył do perfekcji w każdej dziedzinie życia.

Filmy w których wystąpił

Najbardziej znany film, w którym zagrał Brandon to oczywiście “Kruk” z roku 1994, wydany rok po jego śmierci. Nie dziwi to, ponieważ to właśnie na planie tego filmu został zabity. Pozostałe produkcje to “Ostry poker w małym Tokio”, “Huragan Ognia”, “Piętno Nienawiści” oraz “Laserowa Misja”.
Brandon odrzucił rolę w biograficznym filmie “Dragon: The Bruce Lee Story” w którym miał zagrać swojego ojca, stwierdził, że czuł by się nieswojo upodobniając się do ojca. W tę rolę wcielił się Jason Scott Lee.
Brandon Lee bardzo często grał z Michaelem Paulem Chan. Jeśli chodzi o nagrody, jakie otrzymał Brandon Lee – była do nominacja do Złotego Popcornu na gali MTV za film “Kruk”, gdzie jego gra aktorska jest bardzo pozytywnie oceniana.

Brandon Lee znany był z umiejętności walki, dlatego prawie w każdym z tych filmów popisywał się swoją zwinnością i siłą (jak jego ojciec Bruce Lee).

 


Jan III Sobieski, znamienity władca Polski


 

Śmierć Brandona Lee

 

Śmierć Brandona Lee była (i jest nadal) wielką tragedią dla jego wiernych fanów. Brandon prowadził spokojne życie, nie imprezował, skupiony był na pracy. Wiele osób do dnia dzisiejszego nie może się pogodzić ze stratą aktora.

Brandon Lee był przykładnym synem, wiernym narzeczonym, idealnym kandydatem na ojca. Jego duży intelekt był znany na całym świecie, a to jak bardzo różnił się od innych, ”zwariowanych” aktorów rzucało się od razu w oczy. Aktorzy i producenci pracujący z nim na planie bardzo przeżywało jego odejście. Wszyscy wypowiadali się o nim bardzo ciepło, co tym bardziej boli, że odszedł tak dobry człowiek.

Najczęściej mówi się o tym, że śmierć Brandona jak i jego ojca to sprawka Iluminati. To wszystko przez to, że wiele osób nie jest w stanie pojąć tego jak to możliwe, że broń na planie filmowym nie była naładowana ślepakami, ale prawdziwymi nabojami. Jest to niedopuszczalne i osobiście uważam, że osoby, które były odpowiedzialne za rekwizyty powinny za to odpowiedzieć karnie przed sądem.

 


Danuta Szaflarska – kobieta, artystka, legenda


 

W której scenie zmarł Brandon Lee?

Brandon Lee zmarł na planie filmu “Kruk” w scenie, gdy drugi aktor celował do Brandona z pistoletu i strzelił. Wszystkie taśmy, na których jest nagrana śmierć Brandona zostały zniszczone i wyrzucone, aby uszanować zmarłego i pamięć po nim. Postać Brandona została zastąpiona dublerami i efektami komputerowymi. Film zarobił $100 milionów, po tym sukcesie nastała pora na kolejną część “Kruka”, która niestety nie przyniosła już takiego sukcesu. Brandon zmarł 8 dni przed zakończeniem zdjęć. Aktor, który zastrzelił Brandona nie odpowiedział za zabójstwo. Nikt nie wniósł przeciwko niemu żadnych zarzutów. Oczywiście zawsze przy śmierci znanych osób część z fanów uważa, że to było zaplanowane morderstwo. Prawda jest taka, że nigdy nie dowiemy się tak naprawdę co się dokładnie w 100% stało.

Wypadek miał miejsce 31 marca, o godzinie 00:30. Wystrzał przebił żołądek aktora, rozrywając kilka żywotnych organów i powodując wewnętrzny krwotok. Brandon Lee zmarł w Centrum Medycznym New Hanover, mieszczącym się w Wilmington o godzinie 13:03, 31 marca 1993 roku (12 i pół godziny po wypadku). Jak powiedział lekarz Brandona Lee, przyczyną śmierci była rana postrzałowa brzucha.

Brandon został pochowany obok swojego ojca Bruca Lee na Lake View Cemetery w Seattle. Do trumny został ubrany w smoking ślubny, a jego narzeczona założyła suknię ślubną, ponieważ ich ślub miał się odbyć kilkanaście dni po śmierci Brandona Lee.

 


FSO-fabryka samochodów osobowych- Co się z nią dzieje?


 

Brandon Lee- śmierć na planie filmu