Harvard- Co sprawiło że jest rozpoznawalną marką?


harvard historiemarki

Harvard jest najstarszą uczelnią szkolnictwa wyższego w USA. Uniwersytet ma swoje siedziby w Cambrige oraz Bostonie w stanie Massachusetts. Na terenie kampusu znajduje się 12 domów studenckich. Można powiedzieć, że to tak naprawdę małe miasto. Do dyspozycji studentów oddanych zostało ponad 100 tematycznych bibliotek, posiłki wydaje 13 stołówek, znajduje się tu również pralnia, wypożyczalnia rowerów i wypożyczalnia laptopów. Harvard przede wszystkim zasłynął z bardzo wysokiego poziomu nauczania. Dlaczego jest tak znaną i prestiżową uczelnią?

 

Historia Harvardu

 

Nazwa uczelni została wzięta od nazwiska duchownego Johna Harvarda. Był on pierwszym darczyńcą uczelni. Miała ona wówczas jeszcze status college’u. Duchowny utrzymywał szkołę od początku jej powstania aż do swojej śmierci, w testamencie zaś zapisał jej połowę swego majątku oraz bibliotekę.

Uczelnia przyjęła imię Harvarda 13 marca 1639 roku. Wydarzeniem, które miało ogromny wpływ na Harvard, były zmiany, które zostały wprowadzone przez Charlesa Williama Eliota. Postać ta była prezydentem uniwersytetu w latach 1869-1909. To właśnie Charles Eliot, zmusił profesorów do przeprowadzania badań naukowych. Doprowadził również do istotnych zmian w programie nauczania, poprzez łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką.

 


Kim był Bronisław Malinowski?


Studia na Harvardzie

 

Obecnie na uniwersytecie studiuje około 21 000 studentów. Uczelnia dla swoich przyszłych kandydatów, umożliwia wybór spośród 10 wydziałów, oferujących różne dziedziny nauki. Wiedzę można zdobywać na przykład w dziedzinie nauk humanistycznych, medycznych, stomatologii, religioznawstwa, prawa, architektury lub też nauk politycznych.

Kto jest studentem Harvardu? Populacja studentów jest tak bardzo zróżnicowana, że tak naprawdę bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Młodzi ludzie pochodzą zarówno ze wszystkich 50 stanów Ameryki, jak i z 80 krajów całego świata. Studenci mieszkają ze sobą w domach zlokalizowanych na terenie kampusu. Dzięki temu budują oni wspólne doświadczenia i wzmacniają więzi między sobą. Prócz wspólnej nauki, posiadają oni również swoje drużyny sportowe lub zespoły teatralne.

 


Perypetie marki Polaroid


Dlaczego Harvard jest tak rozpoznawalny?

 

Przyjęło się mówić, iż dyplom uzyskany na Harvardzie, potrafi otworzyć niemal wszystkie drzwi w najbardziej prestiżowych firmach. W samych Stanach Zjednoczonych, istnieją nawet podmioty, które zwie się potocznie “korporacjami Harvardu”. Preferują one absolwentów tego uniwersytetu, stawiając ich przed innymi kandydatami.

Właściwie nie istnieje ranking, w którym Uniwersytet Harvarda nie zajmowałby pierwszego lub też ewentualnie drugiego miejsca. Według danych opracowanych przez Uniwersytet w Szanghaju, Harvard zajmuje pierwsze miejsce, niezmiennie od 2003 roku. Kolejne uniwersytety pod względem liczby zdobytych punktów, pozostają zdecydowanie w tyle.

Kolejnym czynnikiem odpowiadającym za wyjątkowy prestiż uczelni, jest staranna selekcja studentów. Sam proces rekrutacji jest dość złożony. Oprócz uzyskania wysokiej punktacji podczas rekrutacji, uczelnia bierze pod uwagę także inne aspekty dotyczące kandydata. Są to między innymi cechy takie jak zdolności przywódcze, zaangażowanie w działalność pozaszkolną, zaangażowanie w działanie na rzecz lokalnej społeczności. Nie jest jednak brany pod uwagę status materialny. W przypadku problemów finansowych, uczelnia wspiera studenta poprzez pokrycie jego kosztów nauki. Wszystko to sprawia, że posiadając odpowiednią wiedzę, cechy charakteru, będąc zaangażowanym i zdyscyplinowanym można dostać się z ulicy na Harvard.

Uniwersytet Harvarda posiada monopol jeśli chodzi o najlepszą edukację oraz badania naukowe. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie zagrozić jego pozycji. Można się tu kształcić pod okiem najlepszych profesorów na świecie. To samo tyczy się również samych studentów. Starannie wyselekcjonowani, są również wyzwaniem dla kadry dydaktycznej, podnosząc tym samym poziom kształcenia. Dyplom uczelni potrafi otworzyć drogę do wielu prestiżowych stanowisk. Nie bez znaczenia są również znajomości, które można nawiązać podczas odbywania studiów.

 


Mastercook- Co poszło nie tak?


Harvard University znani absolwenci

 

Ten wyjątkowy uniwersytet kończyło wiele znanych na całym świecie nazwisk. Duża część tych osób, piastuje najważniejsze stanowiska w państwie. Do absolwentów Uniwersytetu Harvarda, zaliczyć można na przykład postacie takie jak: George Bush – były prezydent USA, Barack Obama – były prezydent USA, Natalie Portman – aktorka, Steve Ballmer – były dyrektor Microsoftu, Harlan Smith – astronom, Isoroku Yamamoto – japoński admirał. Studentem Harvardu był również Mark Zuckerberk, słynny założyciel portalu Facebook. Nie ukończył on jednak studiów.

W Uniwersytecie Harvarda pojawiają się również polskie akcenty. Jednym z wykładowców był znany polski poeta, eseista, historyk literatury – Czesław Miłosz. Do grona absolwentów zalicza się natomiast polski piłkarz Maciej Sawicki oraz polski futbolista amerykański Ryszard Szaro.

Harvard otwiera się na cały świat, być może warto wykazać się zaangażowaniem i stać się jego częścią.

 

 

Harvard- Co sprawiło że jest rozpoznawalną marką?